19 sierpnia 2022

uscarpartsdirect.com

Samochód czy serwer potrzebuje części z zagranicy?

Odzyskiwanie danych strony wybornego usługi.

SSD i HDD Zdjęcie autorstwa FOX z Pexels

Odzyskiwanie danych Jak samodzielnie przeprowadzić odzyskiwanie danych

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania usuniętych, sformatowanych, uszkodzonych i niedostępnych plików z urządzeń pamięci masowej. Proces ten polega na przeskanowaniu całego urządzenia pamięci masowej przy użyciu sygnatur plików. Proces ten wymaga odłączenia zasilania od dysku, na którym doszło do utraty danych. Jest to kosztowne, ale często się opłaca. Wymaga jednak pewnych umiejętności. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak samodzielnie przeprowadzić odzyskiwanie danych. Poniżej przedstawiono kilka wskazówek ułatwiających odzyskiwanie utraconych plików z urządzeń pamięci masowej.

Odzyskiwanie danych to proces odzyskiwania usuniętych, niedostępnych, utraconych, uszkodzonych, zniszczonych lub sformatowanych plików.

W informatyce śledczej odzyskiwanie danych może być wykorzystywane z wielu powodów, w tym do badania przestępstw, szpiegostwa, a nawet szpiegostwa. Niektórych typów danych nie da się odzyskać, ponieważ zostały zaszyfrowane lub ukryte. Czasami atak wirusa lub inna katastrofa powoduje, że pliki komputera zostają ukryte lub zaszyfrowane. Pliki te nie są możliwe do odczytania przez człowieka i muszą być odzyskane przez ekspertów informatyki śledczej.

Aby rozpocząć proces odzyskiwania danych, należy znaleźć komputer, który jest odpowiednio wyposażony do obsługi danych, które mają zostać odzyskane. Często może to zająć kilka dni lub tygodni, w zależności od ilości danych, które trzeba odzyskać. Upewnij się, że masz dostęp do sieci, aby mieć pewność, że kopia zakończy się pomyślnie. Po jej zakończeniu można sprawdzić, czy dane, które chcesz odzyskać, znajdują się na dysku docelowym.

Niestety, wiele osób może przypadkowo sformatować dysk twardy. Może się to zdarzyć każdemu, nawet pracownikom firmy. Pracownicy mogą również źle zrozumieć polecenia, co może doprowadzić do sformatowania dysku. Gdy zdadzą sobie sprawę, że pliki zostały utracone, mogą wpaść w panikę. Dobra wiadomość jest taka, że oprogramowanie do odzyskiwania danych jest dostępne, aby rozwiązać ten problem. Im szybciej zaczniesz korzystać z oprogramowania do odzyskiwania danych, tym większe masz szanse na odzyskanie utraconych plików.

Do odzyskiwania danych z fizycznie uszkodzonego dysku twardego stosuje się wiele technik. W niektórych przypadkach naprawa dysku twardego umożliwia przywrócenie go do stanu używalności. Jednak może to nie naprawić uszkodzeń logicznych. W takich przypadkach najskuteczniejszym sposobem odzyskania danych jest przeprowadzenie procedury obrazowania dysku, która umożliwia odzyskanie każdego czytelnego bitu na powierzchni dysku i zapisanie jego obrazu na niezawodnym nośniku. Obraz ten można następnie przeanalizować pod kątem uszkodzeń logicznych. Odzyskiwanie obrazu umożliwia odtworzenie oryginalnego systemu plików.

Niezależnie od przyczyny awarii istnieje wiele rozwiązań umożliwiających przywrócenie danych. Pierwszym krokiem jest określenie przyczyny utraty danych. Może to być spowodowane awarią sprzętu

, przerwami w dostawie prądu, klęskami żywiołowymi lub przypadkowym usunięciem danych. Inne przyczyny to uszkodzone głowice odczytu/zapisu dysku twardego, awarie oprogramowania i uszkodzenia fizyczne. Wreszcie utrata danych może być spowodowana kradzieżą komputera.

Wymaga to odłączenia zasilania dysku, na którym doszło do utraty danych

Podobnie jak w przypadku każdego dysku twardego, odłączenie zasilania od dysku, na którym wystąpiła utrata danych, jest kluczowym krokiem do odzyskania danych. Odłączenie zasilania od dysku znacznie zwiększa szanse na odzyskanie danych. Ponadto zapobiega wykonywaniu przez dysk jakichkolwiek czynności, gdy jest on odłączony od zasilania. Ten krok może zapobiec poważniejszemu uszkodzeniu dysku, co może oznaczać całkowitą utratę danych. Poniżej znajduje się kilka wskazówek zapewniających najlepsze wyniki:

Wykorzystuje sygnatury plików do skanowania całego urządzenia pamięci masowej.

Metoda skanowania według sygnatury pliku polega na wyszukiwaniu plików, które mają wspólny wzorzec. Jednak niektóre pliki mogą nie mieć charakterystycznego podpisu. Na przykład plik HTML nie ma typowego podpisu. Program nadal może zlokalizować takie pliki. Do identyfikacji typów plików wykorzystuje podzbiór tabeli znaków ASCII. Korzystając z tej metody, można zlokalizować wszystkie pliki na urządzeniu pamięci masowej.

Metoda skanowania przedstawiona na RYS. 4 przedstawia uproszczony schemat blokowy drugiego wariantu metody. Urządzenie pamięci masowej wysyła żądanie uaktualnienia sygnatury pliku do serwera, który odbiera to żądanie. System hosta nawiązuje bezpieczny protokół komunikacyjny z serwerem i żąda określonych sygnatur. Po otrzymaniu przez urządzenie pamięci masowej żądania aktualizacji można wykonać metodę skanowania przedstawioną na RYS. 5.

Analiza hybrydowa to metoda, która pozwala przezwyciężyć ograniczenia wyszukiwania sygnatur. Narzędzia te analizują zarówno system plików, jak i powierzchnię dysku w celu uzyskania maksymalnego współczynnika odzyskiwania danych. Większość narzędzi do odzyskiwania danych korzysta z tego podejścia. Algorytm wyszukiwania sygnatur nie jest w stanie odzyskać częściowo nadpisanych plików, dlatego przed podjęciem próby odzyskania pliku należy się upewnić, że jest on prawidłowo oznaczony. Jednak w przypadkach, gdy sygnatury plików nie zostaną odnalezione, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie algorytmu hybrydowego.

To kosztuje

Prawdopodobnie słyszałeś, że odzyskiwanie danych jest kosztowne. Ale czy rzeczywiście tak jest? Koszt przywrócenia danych może być bardzo różny w zależności od tego, co zostało utracone. W zależności od rodzaju nośnika, odzyskiwanie danych może kosztować od 300 do ponad trzech tysięcy dolarów. Na szczęście można zaoszczędzić sporo pieniędzy, wykonując ten proces samodzielnie. Oto trzy powody, dla których warto to zrobić. Będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Oto lista najczęstszych powodów, dla których usługi odzyskiwania danych są drogie.

Model kosztów w przeliczeniu na gigabajt nie działa, jeśli dysk twardy ulegnie awarii w ten sam sposób. Na przykład dwa identyczne dyski twarde mogą ulec awarii w tym samym czasie, ale na jednym z nich może znajdować się dziesięć gigabajtów dokumentów, a na drugim trzysta gigabajtów odcinków seriali telewizyjnych. W obu przypadkach czas pracy inżynierów potrzebny do odzyskania danych na obu dyskach jest taki sam. Profesjonalni inżynierowie muszą poświęcić dużo czasu, aby odzyskać dane.

Chociaż niektóre firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych ogłaszają ceny już od 1 USD za GB, jest to niedorzeczne. O ile nie masz do czynienia z prawdziwą firmą, nie powinieneś płacić 1000 USD za GB. Zazwyczaj firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych naliczają opłaty na podstawie czasu pracy. Średnia cena za godzinę odzyskiwania danych z dysku twardego wynosi 100 USD. Ponadto ceny odzyskiwania danych różnią się w zależności od typu dysku twardego i urządzenia pamięci masowej. Jeśli cena ryczałtowa wydaje się zbyt korzystna, aby mogła być prawdziwa, warto się rozejrzeć.

Nawet małe firmy mogą ucierpieć w przypadku utraty danych. Nie wystarczy po prostu przechowywać twardych kopii wszystkich dokumentów, trzeba jeszcze znaleźć sposób na ich odzyskanie. Nawet jeśli wiesz, że masz twardą kopię wszystkich swoich dokumentów, jest mało prawdopodobne, abyś ją zachował. Ponieważ wartość danych stale rośnie, ich odzyskiwanie jest kosztowne. A jeśli nie można ich odzyskać, nie ma na to czasu.

Dane adresowe:

AKTE Odzyskiwanie danych – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 898 784
Telefon: 784 380 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]