16 lipca 2024

uscarpartsdirect.com

Blog Wielotematyczny

Ogrodzenia plastikowe dlaczego by korzystać.

ogrodzenia plastikowe Zalety i wady ogrodzeń z tworzyw sztucznych

Jeśli jesteś na rynku nowego ogrodzenia dla swojej posesji, rozważ ogrodzenia plastikowe. Według raportu Fior Markets, rynek ogrodzeń plastikowych wzrośnie z 5,25 mld USD w 2020 roku do 8,17 mld USD w 2028 roku, rosnąc w tym okresie w tempie 5,69% CAGR. W rzeczywistości istnieje wiele różnych typów ogrodzeń plastikowych, w tym z PCV, CertainTeed, Hanit(r) z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu i innych. Czytaj dalej, aby poznać zalety i wady tych materiałów.

PCV

Ogrodzenia syntetyczne, inaczej ogrodzenia z PCV lub ogrodzenia z tworzyw sztucznych, składają się z różnych tworzyw syntetycznych. Polimer może pochodzić z recyklingu lub może być wykonany z kompozytu dwóch lub więcej tworzyw sztucznych, co zwiększa jego wytrzymałość i stabilność na promieniowanie UV. Pomimo tych zalet, niektórzy właściciele domów nie lubią ogrodzeń z PCV lub plastiku. Istnieją jednak pewne zalety ogrodzenia z winylu lub tworzywa sztucznego. Oto tylko kilka z nich. Materiał ten ma wiele zastosowań, między innymi jest trwały, długowieczny i atrakcyjny.

Winyl (znany również jako polichlorek winylu) jest trwałym i przyjaznym dla środowiska materiałem. Pierwotnie ogrodzenia z winylu wyglądały jak plastikowe, ale nowoczesna technologia udoskonaliła winyl, nadając mu bardziej naturalny wygląd. Ogrodzenia z winylu nie są jednak tak wytrzymałe jak drewniane lub metalowe i mogą pękać lub łamać się w skrajnych temperaturach. Ponadto ogrodzenia z PCW są podatne na uszkodzenia spowodowane nachyleniem lub płytkimi otworami w ziemi. Ogólnie rzecz biorąc, ogrodzenia z PCW nie wymagają konserwacji i są dostępne w wielu kolorach i stylach.

Kolejną zaletą ogrodzeń z PCV jest to, że nie wymagają one malowania ani bejcowania. Białe ogrodzenie z PCV pozostanie białe przez dziesiątki lat. Nie trzeba się martwić, że pojawi się na nim mech i brud, nie trzeba też zmagać się z kłopotami związanymi z przemalowywaniem. A ponieważ ogrodzenia z PCV nie wymagają malowania, można je łatwo wyczyścić przy użyciu zwykłej wody z mydłem. Jeśli obawiasz się, że Twoje ogrodzenie nie jest tak atrakcyjne, jak się spodziewałeś, pamiętaj, że można je łatwo wyczyścić za pomocą węża ogrodowego.

Winyl

Istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać winylowe ogrodzenie. Oprócz tego, że stanowią solidną barierę, mają również atrakcyjny wygląd. Producenci ogrodzeń winylowych oferują kilka opcji odpowiadających różnym potrzebom i preferencjom. Wiele z nich jest dostępnych w klasycznych kolorach i nie wymaga malowania. Inne opcje obejmują dekoracyjne nakładki na słupki i imitację usłojenia drewna. Ogrodzenia te są łatwe w utrzymaniu i nie przyciągają owadów. Dzięki temu są doskonałym wyborem dla osób dbających o środowisko naturalne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z zastosowania ogrodzeń winylowych w Twoim domu.

Winyl jest stosunkowo tani i trwały. Są jednak pewne czynniki, o których należy pamiętać. Po pierwsze, winyl nie jest w stanie rozszerzać się wraz ze zmianami temperatury. W niskich temperaturach staje się bardziej podatny na pękanie

, co sprawia, że jest mniej odporny na bezpośrednie uderzenia. Powinien również być odporny na intensywne opady deszczu i wysokie temperatury. Jeśli więc mieszkasz w regionie, w którym panują ekstremalne warunki pogodowe, winyl nie jest dobrym rozwiązaniem.

CertainTeed

Wybór ogrodzenia z tworzywa sztucznego CertainTeed zamiast ogrodzenia innej marki ma wiele zalet. Nie tylko zaoszczędzisz pieniądze, ale także ochronisz zdrowie swojej rodziny przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nie wspominając już o tym, że ogrodzenie CertainTeed będzie Ci służyć przez wiele lat. Już nigdy nie będziesz musiał się martwić o utratę materiałów, z których wykonane jest Twoje ogrodzenie. Możesz nawet uzyskać dożywotnią gwarancję na swoje ogrodzenie!

Aby uzyskać dodatkową trwałość, nie można nie skorzystać z serii Chesterfield firmy CertainTeed. Ogrodzenie to posiada sztachetę górną 2″ x 6″ deco i sztachetę dolną wzmocnioną stalą ocynkowaną. Posiada również solidny słupek o wymiarach 5 „x5”. Firma CertainTeed sprzedaje również systemy balustrad i słupki do ganków, a jej ogrodzenie EverNew ma wygląd przypominający kamień. A jeśli chcesz unowocześnić swoje ogrodzenie, możesz zainstalować sztachety wykonane z aluminium.

Oprócz niezwykłej trwałości, ogrodzenia CertainTeed oferują wyjątkową jakość i doskonałą ochronę koloru. Wiele marek nie może się równać z trwałością i wydajnością ogrodzeń winylowych CertainTeed. Są one nie tylko atrakcyjne, ale także chronią Twoje dzieci i zwierzęta domowe. A dzięki tym cechom nie musisz się martwić o blaknięcie lub odpryskiwanie. A ponieważ ogrodzenia winylowe CertainTeed są budowane zgodnie ze specyfikacjami Miami-Dade, posiadają certyfikat ASTM.

Hanit(r) tworzywo sztuczne z recyklingu

Jeśli zastanawiasz się nad ogrodzeniem swojego podwórka lub ogrodu, ogrodzenia hanit(r) z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu są świetnym rozwiązaniem. Wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, są trwałe, solidne i przyjazne dla środowiska. Dostępne są w profilach okrągłych, kwadratowych i krzyżowych, a także z podstawami, które bezpiecznie utrzymują płyty żwirowe na miejscu. Ponadto można je łatwo ciąć i wiercić. A ponieważ nie wchłaniają wody, nie wymagają napraw ani konserwacji, co czyni je doskonałym wyborem na ogrodzenia.

Program Green Fence miał pierwotnie zakończyć się w listopadzie 2013 r., ale chińskie źródła zajmujące się recyklingiem potwierdziły, że program zostanie utrzymany. Amerykańska branża recyklingowa zaczęła kupować tworzywa sztuczne pochodzące z recyklingu od Parc Corp. Wyższe ceny tworzyw sztucznych z recyklingu pomogą innym amerykańskim firmom zajmującym się recyklingiem, które mogą teraz zatrudnić i zainwestować więcej kapitału. Pozostaje jednak pytanie: Czy Chiny są w stanie wyprodukować taki sam produkt jak Ameryka? Odpowiedź może być zaskakująca. W końcu Chiny potrzebują zagranicznego plastiku, aby zaspokoić potrzeby swoich producentów.

wzmocnione tworzywo sztuczne hanit(r)

Ogrodzenia hanit(r) łączą w sobie trwałość i estetykę, a ponadto są bardzo łatwe w konserwacji. Wyglądem przypominają drewno bejcowane na ciemno, a gęstością dorównują drewnu twardemu. Ze względu na swoją plastyczność można je wbijać w istniejące otwory słupowe za pomocą maszynowo montowanego wbijaka do słupów. W przeciwieństwie do ogrodzeń z drewna miękkiego z korzeniami, można je instalować w dowolnym miejscu. Ponadto są przyjazne dla środowiska, ponieważ są produkowane w Europie.

Winyl drewnopodobny

Ogrodzenia winylowe z ziarnem drewna to niedrogi sposób na dodanie prywatności do swojej posesji. Ogrodzenia te są dostępne w wielu stylach i wzorach, a ich wykonanie jest objęte dożywotnią gwarancją. Kolejną zaletą ogrodzeń z winylu jest ich trwałość. W przeciwieństwie do drewna, ogrodzenia winylowe nie wymagają dodatkowej konserwacji i mogą przetrwać wiele dziesięcioleci bez konieczności ponownego barwienia lub malowania. A co najlepsze? Ogrodzenia winylowe są produkowane w Stanach Zjednoczonych! Oto jak samodzielnie zamontować nowe ogrodzenie:

Ogrodzenia winylowe są łatwe w konserwacji, wymagają jedynie sporadycznego czyszczenia. W porównaniu z drewnem ogrodzenia winylowe są znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych i nadal wyglądają pięknie. Ogrodzenia winylowe są dostępne w wielu stylach, kolorach i fakturach, w tym w drewnopodobnych. Niezależnie od tego, czy wolisz białe czy czarne ogrodzenie, winyl z pewnością będzie idealnie pasował do Twojego domu. Płoty winylowe z ziarnem drewna są idealne dla tych, którzy chcą zachować prywatność, ale nie chcą mieć do czynienia z konserwacją, która wiąże się z utrzymaniem drewnianego ogrodzenia.

Winyl drewnopodobny

Niezależnie od tego, czy budujesz nowy dom, czy zmieniasz wystrój istniejącego, ogrodzenia Wood-Grain Vinyl są doskonałym wyborem pod względem trwałości i długotrwałego wyglądu. Ogrodzenia te posiadają piękno i charakter prawdziwego drewna, bez konieczności ponoszenia kosztów i konserwacji. Dostępne są również w różnych stylach i kolorach, dzięki czemu doskonale pasują do niemal każdego rodzaju domu lub otoczenia. Jeśli wymieniają Państwo istniejące ogrodzenie drewniane, firma Vinyl Fence Canada może pomóc w podjęciu decyzji, który materiał jest odpowiedni dla Państwa posesji.

Drewnopodobne ogrodzenia winylowe są dostępne w różnych kolorach, w tym białym, migdałowym i ciemnego orzecha. Ciemny orzech jest jednym z niewielu produktów ogrodzeń winylowych, w których zastosowano specjalną powłokę akrylową zapobiegającą odbarwieniom. Te ogrodzenia winylowe są objęte dożywotnią zbywalną gwarancją oraz ochroną SureStart, która pokrywa koszty robocizny i napraw do pięciu lat po instalacji. Jeśli chcesz zwiększyć prywatność swojej posesji, możesz nawet wybrać ogrodzenia winylowe drewnopodobne na zamówienie.

Tymczasowe ogrodzenia chroniące prywatność
Jeśli masz niezabezpieczone podwórko, możesz rozważyć zainstalowanie tymczasowego plastikowego ogrodzenia zapewniającego prywatność. Takie ogrodzenia mają zazwyczaj wysokość pięciu stóp i 5-calowy słupek i zapewniają dobry stopień prywatności. Ogrodzenia te można również wykorzystać do otoczenia słupa energetycznego, jeśli został on uszkodzony. Ogrodzenia te są łatwe w utrzymaniu i można je czyścić bez użycia ostrych środków chemicznych. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących instalacji tego typu ogrodzeń:

Ogrodzenia bambusowe to jeden z najpopularniejszych typów tymczasowych plastikowych ogrodzeń zapewniających prywatność. Ten typ ogrodzenia jest lekki i łatwy w montażu. Jego dodatkową zaletą jest to, że dodaje tropikalnego uroku Twojemu podwórku. Bambusy można kupić w większości sklepów z narzędziami, a w większości miast są one łatwo dostępne. Nadają się także do nowoczesnych domów, dlatego wiele osób stosuje bambusowe ogrodzenia prywatne. Oprócz dodawania tropikalnego uroku, ogrodzenia bambusowe można także łatwo transportować i montować.

Jeśli nie chcesz stawiać stałego ogrodzenia, rozważ zastosowanie tymczasowych ogrodzeń plastikowych. Są one lekkie i mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Takie ogrodzenia można układać w kwadraty. Można je nawet wykorzystać do trzymania zwierząt domowych w środku. Jeśli Twoje zwierzę jest chore, przez kilka dni musisz trzymać je oddzielnie. Jeśli zwierzę nie czuje się jeszcze dobrze, tymczasowe plastikowe ogrodzenie może uniemożliwić mu zbliżenie się do kuchni. Ponieważ ogrodzenie ma drzwiczki w środku, koty i psy nie mogą się po nim łatwo wspiąć.